Akcia, ktorej predchádzal Inline cup 2009, organizovaný v Leviciach. Z dôvodu akcie bola celá dirtová trať v Leviciach na sídlisku Vinohrady rekonštruovaná po dobu približne 60dní, počas ktorých sa vypotilo mnoho potu a pretiekla nejedna kvapka krvi. Aj keď sme mali k dispozícií ťažké stroje, tak modelovanie skokov a dopadov do tej správnej polohy a tvaru, bolo nesmierne náročné a vyžadovalo si to veľa času.

A však, nakoniec sa nám to podarilo do poslednej chvíle dokončiť a preteky tak mohli začať. Aspoň sme si mysleli. Počas celej rekonštrukcie nám na hlavy pálilo ostré letné slnko a vody čo sa tam vtedy vypilo by sme mohli rátať na hektolitre. Čo však nikto nečakal bolo. že v deň akcie, kedy sa to všetko malo odpáliť, sa nám strhla asi najväčšia prietrž mračien, ktorú sme v to leto videli. Šanca, že by sa Jam uskutočnil v ten deň sa nám pribúdaním kvapiek vzďaľovala stále viac. Pokusy o záchranu zakrývaním skokov a dopadov kobercami a všetkým čím sa dalo zlyhávali a preto sme sa potom už iba nečinne prizerali ako sa silou vody kopce mierne deformujú. A deformovali sa i naše tváre a tváre jazdcov, ktorí prichádzali i z nemalej diaľky.

Napokon sa akcia musela preložiť a to o pár dní neskôr. Všetko sa konalo 1.9.2009 v deň sviatku, ktorý nám pomohol aspoň v tom, že mali šancu od rána sledovať jazdcov väčšie skupiny ľudí, okoloidúcich, ktorí si vychutnávali deň voľna. Veľké poďakovanie i jazdcom, ktorí merali cestu už druhý krát a ktorých prvý dážď neodradil a prišli podporiť.

Celý slnečný deň sa jazdilo a chillovalo a na to, že pred pár dňami mega pršalo, už nemyslel nikto.  Jazdci sa venovali neskutočným poletom a ľudia si vychutnávali pohodičku s adrenalínovým výhľadom. Jazdcov sa zišlo tak akurát a skoky, ktoré sme pre nich pripravili dostávali zabrať. 

 

Fotogaléria / Videogaléria