Po úspešných akciách, ktoré sa uskutočnili v rovnakom roku ako Inline cup, či Dirt jam, sme sa rozhodli v roku 2009 usporiadať ešte jednu akciu, ktorá by uzavrela náš úspešný rok. Premýšľali sme nad tým, čo by bolo vhodné uskutočniť a čo by sme boli hlavne schopný usporiadať kvalitne a na úrovni. Po krátkom bádaní nás napadla spolupráca s našimi dobrými priateľmi z Flatland crew, kontaktnou osobou Branislavom Boldišom. Oslovili sme chalanov a bez váhania nám potvrdili spoluprácu a možnou spolu usporiadať športové podujatie venované BMX Flatland štýlu.

Začali sa prípravy. Nasledovalo hľadanie vhodnej lokality pre tento pojazd a nakoľko sa už blížila zima, bolo treba nájsť interiérové priestory, v suchu a teple. Jediné čo nás napadlo, bolo osloviť miestne veľké firmy, alebo bývalé industriálne priestory, ktoré by vyhovovali nášmu nápadu a zapadali do spoločného projektu. Po krátkom čase a veľa šťastia, sa nám podarilo nájsť vhodnú lokalitu a to hlavne vďaka rozumným a dobrým ľuďom, ktorým sa naša myšlienka pozdávala a mali chuť nás podporiť. Píšem o levickej firme, ktorá nesie názov akciová spoločnosť Levitex. Je to veľký komplex budov, ktoré v minulosti slúžili ako priestory na spracovanie a výrobu textilu. Dnes sa tu nachádza množstvo rozličných firiem. Spolu s riaditeľom pánom Horniakom, sme spolu našli jednu krásnu halu, ktorá bola v tom čase nevyužívaná a po jej vzhliadnutí som ostal v nemom úžase. Pohľad na prázdnu halu dlhú cca. 50m a široká 30m, s myšlienkou spojenia BMX a celkového podujatia, vo mne vyvolávalo obrovské potešenie. Spolu sme sa dohodli a dostali sme halu na 30dní do užívania.

Nasledovali prípravy haly a celkové usporiadanie akcie. Začali sme premýšľať nad tým ako halu urobiť tak, aby zaujala jazdcov, i samotných divákov. Nakoľko pre BMX Flatland nie je potrebné miesto s prekážkami a chalani si vystačia len s priestorom približne 15x15m a mi sme ho mali dostatočne dosť, rozhodli sme sa do holi priniesť i všetky prekážky, ktoré sa nachádzali v skateparku a trošku tak oživiť celkové podujatie i exhibíciou na Inline a Skate, či Bmx street.

Rovnako miestny chalani, ktorí sa venujú graffiti, tak tí navštívili halu niekoľko dní pred akciou a urobili si tak malý jam, na ktorom dokázali postriekať skoro všetky steny v celej hale. Po tomto farebnom dni hala vyzerala neskutočne a bola plne pripravená na akciu, ktorá sa mohla začať.

V deň akcie nám vonku snežilo a vnútri sa jazdilo. Bolo to super spojenie jazdenia, stretnutia s priateľmi a celkového pohodového dňa. Ľudia postupne prichádzali a celkovo sa nás zišlo cez 200 tých, ktorí radi prišli podporiť naše podujatie a tých, čo si radi zajazdia v zime a to hlavne v teple a suchu. Osobne si myslím, že celkový dojem bol fantastický a všetci boli veľmi spokojný. Všetko o čom píšeme si môžete pozrieť na fotkách a videjku, ktoré sa nesie celou tou dobrou atmosférou.

O ukončenie dňa sa postarala miestna kapela, ktorá zahrala cover verzie skladieb od tých najlepších skupín a celkovo tak urobila dojem bikovej akcie a úspešne ukončila celý deň.       

 

Fotogaléria / Videogaléria