Tento šport je pomerne mladý a škoda že u nás málo známy. Čo si myslím je celkom škoda, pretože určite patrí medzi ako divácky atraktívny, tak i hlavne pre jazdcov neobvyklý a adrenalínový šport. Je to o výzve, adrenalíne a posúvaní svojich hraníc. Aggressive inline je rovnako ako napríklad parkour, určitou formou prispôsobenia človeka mestskému prostrediu. V oboch športoch ide o prekonávanie prekážok, ktoré vám mesto ponúka. Korčule sú rovnako ako mnoho ďalších extrémnych športov symbolom slobody a pohybu.

Tomuto športu sa taktiež hovorí rollerblading, alebo aj rolling. Aggressive inline sa dá jazdiť v meste, v skateparku a v podstate všade, kde to jazdec uzná za vhodné. Možnosti prekážok sú neobmedzené a rovnako množstvo trikov a kombinácií prináša vždy niečo nové a prekvapujúce. Tento extrémny šport je hlavne o jednotlivcovi, ktorý sa triky musí naužiť sám, na základe videí alebo od skúsenejších jazdcov v skupine a poväčšine neexistujú žiadny tréneri, ktorí by sa osobitne venovali jazdcom. Je to o skupine ľudí, ktorí trávia svoj voľný čas niečím, čo ich baví a napĺňa.  

Samotné inline aggressive korčule sa líšia od klasických fitnesových. Sú oveľa viac pevnejšie, vystuženejšie a väčšina ich častí je ľahko vymeniteľná, kvôli veľkému namáhaniu. Samotná lišta s kolieskami je vo väčšine korčúľ oddeliteľná a umožňuje rýchlu výmenu v prípade prasknutia. Kolieska sú oveľa menšie a tvrdšie ako pri štandardných fitnesových korčuliach. 

                                                                                                                                           zdroj Internet